MOOHWA NA WORLD SPORTS FESTIVAL 2013 VE VÍDNI

 Exhibiční tým Moohwa byl pozván, aby předvedl vystoupení při zahajovacím ceremoniálu na "World Sports Festival 2013", který se konal v termínu od 4. do 7. července ve Vídni. World Sports Festival se koná pod patronací UNESCO a je jedním z největších evropských sportovních festivalů pro mladé sportovce vůbec. Zúčastnily se ho tisíce sportovců z celého světa - z Evropy, USA, Číny, Afriky a dokonce i Kolumbie. Do letošního ročníku bylo mezi 13 sportovních disciplín nově zařazeno i taekwondo.


Přestože jsme na cestu vyrazili s velkým časovým předstihem, kvůli dopravním komplikacím jsme na festival dorazili s lehkým zpožděním. V tentýž den jsme měli na programu ještě i malý workshop pro malé taekwondisty, kteří na nás trpělivě čekali. Stejný workshop byl na plánu i další den.

Zahajovací ceremoniál se konal v hlavní části komplexu - v Players Town - v jakési pyramidě. Celá akce byla pojata opravdu velkolepě. Vše začalo kolem půl osmé večer, kdy v naprosto přeplněné pyramidě začal slavnostní nástup s vlajkami a hymnami. Poté následoval bohatý doprovodný program, jehož součástí bylo i vystoupení našeho týmu Moohwa. Všichni se prý na naše vystoupení těšili. Pro nás to byla velká premiéra - prvně jsme vystupovali v zahraničí a prvně před tak velkým publikem. Nadšených diváků tam bylo opravdu tisíce a byli jsme jimi doslova obklopeni. Všichni nás podpořili obrovským potleskem a vytvořili tak nepopsatelně úžasnou atmosféru. I když se vystoupení neobešlo bez pár malých chybiček, bylo vidět, že jsme do toho dali srdce i duši a dali ze sebe maximum. Byla to i velká zodpovědnost. Uvědomovali jsme si, že máme příležitost světu ukázat, že i v tak malé zemi jako je Česká republika, je taekwondo na vysoké úrovni.

Po skončení exhibice za námi chodily děti s "ulovenými" kusy desek a chtěly je od nás podepsat. Přišli i někteří rodičové a děkovali za skvělý zážitek. Cítili jsme radost, že naše mise splnila úkol a že jsme snad dokázali nejedno dítě inspirovat.

Všem členům týmu Moohwa bych tímto rád poděkoval. Děkuji za skvělou reprezentaci a za čas, který věnují přípravě a tréninku. Děkuji za srdce, které do toho dávají. Jsem na vás na všechny hrdý.

Krátký sestřih z našeho Vystoupení ve Vídni 

 

INTRANET-PŘIHLÁŠENÍ

jméno:
heslo:

NOVINKY

nebyl nalezen žádný záznam

KALENDÁŘ AKCÍ

COBRA CUP 2018

10. 3.

PRAHA

Turnaj


Havířovský pohár poomse

11. 3.

Turnaj


Seminář kyorugi a poomsae

17. 3.

Semináře a školení


Seminář kyorugi a poomsae

7. 4.

Semináře a školení


KONTAKTY

Český svaz Taekwondo WTF
Zátopkova 100/20, Praha 6

Tel.: +420 604232823

Mail: info@taekwondo-wtf.cz