SERBIA OPEN 2014

Česká reprezentace vyrazila společně s klubovými závodníky pod hlavičkou CZECH TEAMU na další z třídy G-turnajů. Do Srbského Bělehradu se sjelo přes 1200 závodníků asi z 45 zemí a ani v takové konkurenci se naši zástupci neztratili.

Úspěšně vstoupili do turnaje naši senioři, kterým se všem podařilo projít prvním kolem. Bohužel v druhém kole narazili na lepší soupeře a dále již nepostoupili.Nejzkušenější závodníci medaile nepřivezli a tak je zastoupili mladší. Kristýna Drobná v prvním kole narazila na Ruskou závodnici a od prvních vteřin ukazovala svou dominanci.
V boji o medaili se utkala se Srbkou a i zde byla lepší. V semifinále bohužel nestačila na Chorvatku a tak zaslouženě dokráčela pro bronzovou medaili.
Adrianě Šimánkové přidělil los hned do prvního kola, také účastnici YOG (mládežnické Olympijské hry) Belgickou reprezentantku. Adriana předvedla koncentrovaný výkon a bezpečně zvítězila. V dalším kole ji čekala odveta za Austrian open s Norkou. Tentokrát měla zápas ve své režii a zvítězila 5:1. Semifinále bylo jednoznačné a měli jsme jistou finálovou účast. Z druhé strany se do finále dostala Ruska a zápas začal velmi vyrovnaně. Bohužel ve 2. kole soupeřka Ádě odskočila a ta se snažila rychle něco se skóre udělat, ale už marně. Adriana tedy získala pro národní tým stříbrnou medaili. Zlatý úspěch slavila Petra Štolbová, která dokráčel a pro první své zlato z turnaje G třídy. V cestě za 1. místem nejdříve porazila Ruskou reprezentantku 21:12, kdy otáčela zápas až v závěru, v druhém kole pak převálcovala 18:0 Švédku a do finále se probojovala přes další Ruskou závodnici 6:5. Finále bylo zajímavé tím, že se již po 4. potkala se Srbkou Tasiou Popovou, kterou poprvé porazila až v červnu na Austrii. Zápas byl vyrovnaný, ale Srbka byla stále o krůček vpředu. Petra použila kop z otočky za 2 body a srovnala skóre. Hned vzápětí bodovala do hlavy a vedení si již pohlídala a slavila zasloužené zlato. Nepovede se každý den vyhrát tři medaile na G turnaji, a proto patří všem závodníkům obrovská gratulace ke skvělým výkonům.

Kadetky skvělými výkony vybojovali 7. místo v celkovém hodnocení týmů.

1. místo Petra Štolbová (4 vyhrané zápasy) 2. místo Adriana Šimánková (3 vyhrané zápasy)
3. místo Kristýna Drobná (2 vyhrané zápasy)

Autor a foto: Bc. Viktor Jankovský

INTRANET-PŘIHLÁŠENÍ

jméno:
heslo:

NOVINKY

nebyl nalezen žádný záznam

KALENDÁŘ AKCÍ

COBRA CUP 2018

10. 3.

PRAHA

Turnaj


Havířovský pohár poomse

11. 3.

Turnaj


Aprílový turnaj 2018

14. 4.

Turnaj


Czech Open Poomsae 2018

12. 5.

Turnaj


KONTAKTY

Český svaz Taekwondo WTF
Zátopkova 100/20, Praha 6

Tel.: +420 604232823

Mail: info@taekwondo-wtf.cz