Kolín Cup 2013 - poprvé s mezinárodní účastí

 

V neděli 14. dubna 2013 se v kolínské hale Spojů konal již třetí ročník turnaje extraligy a národní ligy poomse Kolín Cup. Pořádajícím klubem byl Taehan v čele s mistrem Lee Youn Jae 7. dan a hlavním organizátorem Danielem Tokarem.  Tento ročník byl výjimečný tím, že se ho poprvé zúčastnili i závodníci z Rakouska a Slovenska a s účastí 170 závodníků ze 14 klubů patřil mezi největší turnaje v technických sestavách – poomse.

Závodilo se ve všech věkových i technických kategoriích, v jednotlivcích, párech a smíšených týmech. Poprvé zde byl v praxi použit nový elektronický systém bodování dle aktuálních pravidel WTF pro A-class turnaje.

Akci zahájil starosta města Kolína a čestným hostem turnaje byl velvyslanec Jihokorejské Republiky, pan Gabriel Oh, který osobně předával ceny vítězným týmům.

 Nejlepším týmem byl vyhlášen Kangsim dojang Praha a odnesl si tak putovní pohár pro celkového vítěze turnaje. Na druhém a třetím místě skončily kluby Hansoo z Mělníka a Sejong dojang z Prahy. Klub Taehan nebyl jakožto organizátor soutěže zahrnut do celkového hodnocení, ale v součtu mu patřilo nejvíce bodů.

Turnaj byl mimořádně zdařilý. Měl spád, rozhodčí a organizátoři úzce spolupracovali, děti i dospělí bojovali o medaile, poháry i hodnotné věcné ceny od sponzorů. Příjemné pro účastníky bylo i nízké startovné.

Všechny kluby zaměřené na poomse se těší na nový Kolín Cup, a především na mistrovství České Republiky, které proběhne 18.května na pražské Slavii.

Autor: Jan K. Novák

press@taekwondo-wtf.cz

 

NOVINKY

nebyl nalezen žádný záznam

KALENDÁŘ AKCÍ

Seminář kyorugi a poomsae

5. 5.

Semináře a školení


Czech Open Poomsae 2018

12. 5.

Turnaj


Panter Cup 2018

12. 5.

Kalendář akcí


Hirundo Cup

26. 5.

Turnaj


KONTAKTY

Český svaz Taekwondo WTF
Zátopkova 100/20, Praha 6

Tel.: +420 604232823

Mail: info@taekwondo-wtf.cz