Kolín Cup 2013 - poprvé s mezinárodní účastí

 

V neděli 14. dubna 2013 se v kolínské hale Spojů konal již třetí ročník turnaje extraligy a národní ligy poomse Kolín Cup. Pořádajícím klubem byl Taehan v čele s mistrem Lee Youn Jae 7. dan a hlavním organizátorem Danielem Tokarem.  Tento ročník byl výjimečný tím, že se ho poprvé zúčastnili i závodníci z Rakouska a Slovenska a s účastí 170 závodníků ze 14 klubů patřil mezi největší turnaje v technických sestavách – poomse.

Závodilo se ve všech věkových i technických kategoriích, v jednotlivcích, párech a smíšených týmech. Poprvé zde byl v praxi použit nový elektronický systém bodování dle aktuálních pravidel WTF pro A-class turnaje.

Akci zahájil starosta města Kolína a čestným hostem turnaje byl velvyslanec Jihokorejské Republiky, pan Gabriel Oh, který osobně předával ceny vítězným týmům.

 Nejlepším týmem byl vyhlášen Kangsim dojang Praha a odnesl si tak putovní pohár pro celkového vítěze turnaje. Na druhém a třetím místě skončily kluby Hansoo z Mělníka a Sejong dojang z Prahy. Klub Taehan nebyl jakožto organizátor soutěže zahrnut do celkového hodnocení, ale v součtu mu patřilo nejvíce bodů.

Turnaj byl mimořádně zdařilý. Měl spád, rozhodčí a organizátoři úzce spolupracovali, děti i dospělí bojovali o medaile, poháry i hodnotné věcné ceny od sponzorů. Příjemné pro účastníky bylo i nízké startovné.

Všechny kluby zaměřené na poomse se těší na nový Kolín Cup, a především na mistrovství České Republiky, které proběhne 18.května na pražské Slavii.

Autor: Jan K. Novák

press@taekwondo-wtf.cz

 

INTRANET-PŘIHLÁŠENÍ

jméno:
heslo:

NOVINKY

nebyl nalezen žádný záznam

KALENDÁŘ AKCÍ

COBRA CUP 2018

10. 3.

PRAHA

Turnaj


Havířovský pohár poomse

11. 3.

Turnaj


Aprílový turnaj 2018

14. 4.

Turnaj


Czech Open Poomsae 2018

12. 5.

Turnaj


KONTAKTY

Český svaz Taekwondo WTF
Zátopkova 100/20, Praha 6

Tel.: +420 604232823

Mail: info@taekwondo-wtf.cz