5 medailí z turnajů A - Class Dutch Open a Belgian Open pro české taekwondo

 

Naše reprezentace A vyjela na Dutch Open pořádané již tradičně v Eindhovenu a na Belgian Open do Gentu. Oba turnaje se vydařily a celkem se nám podařilo získat 5 cenných kovů.

O medaile se zasloužili Dominika Hronová, Adriana Šimánková a Jakub Skořepa, všichni reprezentující TKD Lacek.

Dominika si na Dutch Open poradila nejdříve s kazašskou reprezentantkou, v semifinále se závodnicí z Německa a nakonec podlehla francouzské reprezentantce Sarah Adidou (2:5). Ve skvělých výkonech pokračovala i na Belgian Open, kde startovala v kadetské kategorii kvůli blížícímu se Mistrovství Evropy kadetů. V prvním kole prohrávala s bulharskou závodnicí, ale nepříznivý stav se jí podařilo zvrátit a zvítězit. Další tři zápasy s německými závodnicemi zvládla s přehledem a až ve finále podlehla své soupeřce opět z Německa o jediný bod.

V juniorské kategorii startující Adriana Šimánková prošla na Dutch Open stejně jako Dominika až do finále. V prvním boji nedala šanci holandské závodnici (13:3) a stejným způsobem si poradila i s francouzskou reprezentantkou v dalším kole. Semifinále již bylo o poznání těžší a skončilo opět vítězstvím pro Adrianu. Ve finále se naše závodnice střetla s Biricz Biancou z Rakouska. Zápas dopadl velmi zvláštně: Po úderu pěstí do krku Adriany rozhodčí po minutě na ošetření ukončil zápas a vítězkou vyhlásil soupeřku. Na Belgian Open prošla Adriana přes polskou a německou závodnici do čtvrtfinále, kde podlehla 0:1 Julii Leito z Německa.

Jakub Skořepa měl v Holandsku volný los a do semifinále k němu postoupil slovinský reprezentant. Oba soupeři bojovali s velkým nasazením, podali opravdu skvělý výkon. Jakub měl ale nakonec přece jen navrch, zvítězil 14:12 a postoupil do finále. Zde už bohužel nestačil na Francouze Yohana Miangue. V Belgii ve čtvrtfinále přešel přes závodníka ze Španělska 15:11 a v semifinále ho čekal Bělorus. Kubovi celý zápas vycházel úder pěstí a vedl 3:0, ale přišlo se na to, že vesta správně nefunguje, a tak se zápas opakoval a podruhé zvítězil náš soupeř poměrem 5:7.

V celkovém součtu jsou to 4 stříbrné a jedna bronzová medaile, což je opravdu skvělé a doufáme, že tolik medailí budou naši reprezentanti vozit častěji a snad se to podaří i z MS nebo z ME.

 

Autor: Viktor Jankovský

press@taekwondo-wtf.cz

Foto: autor

 

 

INTRANET-PŘIHLÁŠENÍ

jméno:
heslo:

NOVINKY

nebyl nalezen žádný záznam

KALENDÁŘ AKCÍ

COBRA CUP 2018

10. 3.

PRAHA

Turnaj


Havířovský pohár poomse

11. 3.

Turnaj


Aprílový turnaj 2018

14. 4.

Turnaj


Czech Open Poomsae 2018

12. 5.

Turnaj


KONTAKTY

Český svaz Taekwondo WTF
Zátopkova 100/20, Praha 6

Tel.: +420 604232823

Mail: info@taekwondo-wtf.cz