5 medailí z turnajů A - Class Dutch Open a Belgian Open pro české taekwondo

 

Naše reprezentace A vyjela na Dutch Open pořádané již tradičně v Eindhovenu a na Belgian Open do Gentu. Oba turnaje se vydařily a celkem se nám podařilo získat 5 cenných kovů.

O medaile se zasloužili Dominika Hronová, Adriana Šimánková a Jakub Skořepa, všichni reprezentující TKD Lacek.

Dominika si na Dutch Open poradila nejdříve s kazašskou reprezentantkou, v semifinále se závodnicí z Německa a nakonec podlehla francouzské reprezentantce Sarah Adidou (2:5). Ve skvělých výkonech pokračovala i na Belgian Open, kde startovala v kadetské kategorii kvůli blížícímu se Mistrovství Evropy kadetů. V prvním kole prohrávala s bulharskou závodnicí, ale nepříznivý stav se jí podařilo zvrátit a zvítězit. Další tři zápasy s německými závodnicemi zvládla s přehledem a až ve finále podlehla své soupeřce opět z Německa o jediný bod.

V juniorské kategorii startující Adriana Šimánková prošla na Dutch Open stejně jako Dominika až do finále. V prvním boji nedala šanci holandské závodnici (13:3) a stejným způsobem si poradila i s francouzskou reprezentantkou v dalším kole. Semifinále již bylo o poznání těžší a skončilo opět vítězstvím pro Adrianu. Ve finále se naše závodnice střetla s Biricz Biancou z Rakouska. Zápas dopadl velmi zvláštně: Po úderu pěstí do krku Adriany rozhodčí po minutě na ošetření ukončil zápas a vítězkou vyhlásil soupeřku. Na Belgian Open prošla Adriana přes polskou a německou závodnici do čtvrtfinále, kde podlehla 0:1 Julii Leito z Německa.

Jakub Skořepa měl v Holandsku volný los a do semifinále k němu postoupil slovinský reprezentant. Oba soupeři bojovali s velkým nasazením, podali opravdu skvělý výkon. Jakub měl ale nakonec přece jen navrch, zvítězil 14:12 a postoupil do finále. Zde už bohužel nestačil na Francouze Yohana Miangue. V Belgii ve čtvrtfinále přešel přes závodníka ze Španělska 15:11 a v semifinále ho čekal Bělorus. Kubovi celý zápas vycházel úder pěstí a vedl 3:0, ale přišlo se na to, že vesta správně nefunguje, a tak se zápas opakoval a podruhé zvítězil náš soupeř poměrem 5:7.

V celkovém součtu jsou to 4 stříbrné a jedna bronzová medaile, což je opravdu skvělé a doufáme, že tolik medailí budou naši reprezentanti vozit častěji a snad se to podaří i z MS nebo z ME.

 

Autor: Viktor Jankovský

press@taekwondo-wtf.cz

Foto: autor

 

 

NOVINKY

nebyl nalezen žádný záznam

KALENDÁŘ AKCÍ

Seminář kyorugi a poomsae

5. 5.

Semináře a školení


Czech Open Poomsae 2018

12. 5.

Turnaj


Panter Cup 2018

12. 5.

Kalendář akcí


Hirundo Cup

26. 5.

Turnaj


KONTAKTY

Český svaz Taekwondo WTF
Zátopkova 100/20, Praha 6

Tel.: +420 604232823

Mail: info@taekwondo-wtf.cz